10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Гостин на свадба случајно го застрелал младоженецот во глава (видео)

Еден младоженец настрадал на својата свадба во Индија откако еден гостин случајно го застрелал со пиштол.

Снимката која се појави на интернет прикажува како гостите играат и се забавуваат на свеченоста во Хисар, северозападно од Њу Делхи.

Во еден момент се слуша истрел и се гледа облак од чад.

Младоженецот бил застрелан во глава, по што паднал, додека гостите врескале.

Неверојатно, но младоженецот преживеал, иако неговата здравствена состојба е опишана како сериозна.