13.8 C
Скопје
31. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Го спасила овој мајмун пред 18 години. Погледнете што се случило кога повторно се сретнале! (видео)

Линда Коебнер имала само 23 години кога ги отворила кафезите на три шимпанза кои цел живот го поминале во лабораторија и кои никогаш не ја виделе светлината на денот. Животните, благодарение на Линда добиле нова прилика во животот.

После 18 години одлучила повторно да ги посети. Не знаела како ќе реагираат кога ќе ја видат. Кога дошол моментот, не можела да ги задржи солзите…