Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Десет најголеми катастрофи снимени со камера (видео)

Природата може да биде преубава – но и неверојатно разорна, потсетувајќи не колку сме мали на овој свет.

Науката и технологијата можеби напредувале на сите полиња, но тешко дека некогаш ќе постои нешто што ќе може да ја контролира самата природа. Природните катастрофи доаѓаат ненајавени, и во само неколку секунди имаат моќ да избришат се` пред себе…

Погледнете некои од најголемите катастрофи кои го погодиле светот, носејќи со себе илијадници човечки животи во секунди…

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Граѓаните бараат посилна регулација на брзите кеш кредити

Две третини од испитаниците или 65,3 отсто изјавиле дека државата треба дополнително да ги регулира условите и начините за земање на брзи кеш кредити, додека 16,7 проценти сметаат дека за… Повеќе

Оддржана констутивна седница на НАТТА

По одлуката на Управниот одбор на Стопанската комора на Северна Македонија за основање, се одржа конститутивна седница на која се формираше Националната асоцијација на туроператори и туристички агенции на Република… Повеќе