6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Застанал на пат и ја вклучил камерата. Неговата спектакуларна ќе ја гледате со воодушевување!

Замислете, седите крај прозор, го гледате небото кое се претвора во темнина, го слушате ветерот и дождот како се` посилно паѓа, ги гледате молњите и слушате како удираат громови. Сето ова изгледа како природен огномет.

Меѓутоа, бидејќи молњите се случуваат многу брзо, понекогаш посакувате подетално да го погледнете овој природен феномен. Токму затоа ова видео е толку неверојатно!

Спонзорирано: