13.8 C
Скопје
31. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Тежок инцидент во автобус на ЈСП

Петнаесетгодишно момче заедно со неговите четворица другари биле нападнати во автобус на ЈСП со број 65 кој сообраќал на релација од село Стајковци до Транспортен центар- Скопје.
Во село Сингелиќ во автобусот влегле повеќе непознати лица на возраст од 15 до 18 години, кои откако се качиле на горниот кат од автобусот најпрво физички го нападнале малолетникот, а потоа и неговите другари. Истиот се здобил со повреди и во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ му била укажана лекарска помош.
Од страна на полициски службеници било излезено на местото на настанот и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.