25.8 C
Скопје
26. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Ставила сода бикарбона под очите: Кога ќе видите што добила, ќе го направите истото!

Многу жени зборуваат за корисните својства на сода бикарбона. Ја користат за разубавување, кога ја чистат куќата, кога готват. Меѓутоа, жените најмногу сакаат кога ја гледаат како делува во служба на убавината.

Најефикасните маски за лице содржат сода бикарбона, пренесе српски Курир.

Рецептот кој ви го пренесуваме, ќе ги отстрани подочниците од вашето лице.

Направете раствор: На чаша топла вода или чај од камилица додајте една лажичка сода бикарбона, измешајте. Потоа земете памук, натопете го во растворот и ставете под очите. Оставете да делува 10-15 минути.

Измијте се, нанесете хидратантна крема и гледајте ги резултатите.