10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Што открива големината на рацете за вас!?

Веројатно не сте размислувале за тоа, но големината на вашите раце открива многу за вас.

Двата главни делови на раката се дланката и прстите, а со нивна помош можете да ја утврдите големината на својата рака (на сликата погледнете како).

Карактеристики на мала рака:

Имате големо срце. Кога имате проблем се соочувате со него, а не бегате. Не се заморувате со мали работи, туку се фокусирате на големо подрачје. Поради недостиг на внимание, често ги повторувате истите грешки.

Карактеристики на голема рака:

По природа сте чувствителни и срамежливи. Ги забележувате малите работи, прерфекционист сте и добро ги анализирате работите околу себе. Поседувате добри вештини и успешни сте на работа.