16.8 C
Скопје
22. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Што ќе се случи со Македонија до 2022? Овој Бугарин тврди…

Како ќе изгледа мапата на Европа во 2022 година?! Овој бугарски уметник предвидел дека Македонија тогаш ќе биде дел од Европска унија, која ќе брои помалку членки.

Уметникот, исто така, предвидува нова држава која ќе се вика Меркелрајх.

Погледнете ја забавната мапа:

Спонзорирано: