9.8 C
Скопје
24. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Решете се од тврдокорните дамки на тепихот без хемикалии – еве како

Од сега за чистењето теписи нема да ви бидат потребни куп хемикалии.

Тврдокорните дамки ќе можете да ги исчистите и со домашно средство.

За овој рецепт ќе ви треба празна спреј боца во која ќе додадете:

– 1 лажица сода бикарбона

– 1/3 шолја оцет (70 мл)

– врела вода (околу 300 мл)

Посипете ја смесата на флеката и почнете да чистите.

Спонзорирано: