6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Приаказна која буди надеж: Што пишувало на прстенот со најмоќната порака на светот?

Вистинска приказна или легенда – како и да било, таа во себе носи важна порака дека во животот никогаш не би требало да се откажуваме и дека секогаш постои надеж…

Еден крал ги собрал своите советници и им наредил да направат прстен на кој треба да изгравираат натпис со најмоќната порака на светот.

Тој натпис требало да му помогне во тешките моменти и секогаш да го потсетува на добро во лошите моменти.

Советниците долго размислувале што да изгравираат, а кога прстенот бил готов на него стоел натписот: И ТОА ЌЕ ПОМИНЕ

Спонзорирано: