12.8 C
Скопје
29. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Пожар во канцеларија на градежна фирма

На улица „Никола Тесла“ од засега непознати причини настанал пожар во стан на приземјето, каде што е сместена канцеларијата на градежната фирма „Дабар“.
Пожарот бил локализиран од екипа на Бригадата за противпожарна заштита. Повредени лица нема.
Увид на местото на настанот ќе се врши во текот на денешниот ден.