16.8 C
Скопје
22. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Мачиња уживаат во музички настап на уличен свирач

Дека и животните знаат да уживаат во музиката, најдобро се уверил еден уличен уметник од Малезија чиј музички настап го следеле група преслатки мачиња.

Како што пишува корисникот на Јутјуб кој го објавил видеото од оваа несекојдневна случка, уличниот забавувач сакал да прекине со настапот бидејќи никако не можел да привлече публика.

Меѓутоа, во тој момент, преслатки мачиња му се придружиле и му пружале несекојдневна поддршка.

Погледнете го видеото:

Спонзорирано: