Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Мачиња уживаат во музички настап на уличен свирач

Дека и животните знаат да уживаат во музиката, најдобро се уверил еден уличен уметник од Малезија чиј музички настап го следеле група преслатки мачиња.

Како што пишува корисникот на Јутјуб кој го објавил видеото од оваа несекојдневна случка, уличниот забавувач сакал да прекине со настапот бидејќи никако не можел да привлече публика.

Меѓутоа, во тој момент, преслатки мачиња му се придружиле и му пружале несекојдневна поддршка.

Погледнете го видеото:

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

АНАЛИЗА: Се очекува пад на цените на становите низ Скопје и внатрешноста на Македонија

Цената на квадратен метар станбена површина ќе се намалува. Напумпаните цени на становите во Скопје и внатрешноста се очекува да паднат, пред се поради намалената побарувачка, но и поевтинувањето на… Повеќе

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата промотивна понуда на дополнителни припејд тарифи од МТЕЛ. Изберете помеѓу xtraTALK M со вклучени неограничени минути и СМС… Повеќе