10.8 C
Скопје
5. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Уловиле риба тешка 411 килограми – колкаво е ова чудовиште? (Видео)

Сите добро знаеме дека сон на секој рибар е да улови што поголема риба.

Повеќето луѓе можат да се пофалат со прилично мали улови, но постојат и такви на кои среќата им се насмевнува.

Група луѓе го собориле светскиот рекорд откако уловиле една џиновска туна на брегот на Нов Зеланд, по интензивна борба со рибата која траела четири часа.

Погледнете како изгледа туна од 411 килограми!

Спонзорирано: