Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Уловиле риба тешка 411 килограми – колкаво е ова чудовиште? (Видео)

Сите добро знаеме дека сон на секој рибар е да улови што поголема риба.

Повеќето луѓе можат да се пофалат со прилично мали улови, но постојат и такви на кои среќата им се насмевнува.

Група луѓе го собориле светскиот рекорд откако уловиле една џиновска туна на брегот на Нов Зеланд, по интензивна борба со рибата која траела четири часа.

Погледнете како изгледа туна од 411 килограми!

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Проверете дали ве има: УЈП ја објави најновата листа на должници со имиња на фирми и луѓе

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани до 31.01.2023 и неплатени до 30.04.2023 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход,… Повеќе

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи кредити, велат од МВР за… Повеќе