26.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Синоќа: Се урна авион полн со луѓе, но се случило и едно големо чудо!

Авион на компанијата „Вест Винд“ се урнал во Канада. Во него се наоѓале 25 лица – 22 патници и тројца членови на екипажот.
https://www.youtube.com/watch?v=qmnkrk1rU3M
Несреќата се случила синоќа по полетувањето од аеродромот „Фонд ду Лак“.
Сите патници и членови на екипажот биле пронајдени и од местото на несреќата биле пренесени на безбедно.
Според првичните информации, неколку лица биле повредени.
Како што е наведено, по падот, немало експлозија или пожар.
Спонзорирано: