7.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Сакате бели заби – земете банана

Како би задржале неодолива насмевка, треба да избегнуваме кафе и цигари, но и редовно да ги миеме забите.

Но постои уште едно природно, бесплатно и ефикасно средство кое се крие во вашата кујна, а е најдобар пријател на вашата насмевка.

Обидете се да ги избелите забите со кора од банана. Со внатрешниот дел масирајте ги забите барем две минути, а потоа измијте ги со паста за заби.

Брзо ќе забележите дека вашите заби се посјајни…

Спонзорирано: