10.8 C
Скопје
5. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Ова куче првпат запознава новородено бебе. Неговата реакција ќе ви го освои срцето

Многумина тврдат дека кучињата и бебињата не можат да бидат во иста куќа. Меѓутоа, постојат безброј докази дека тоа совршено функционира.

Кучињата во повеќето случаи веднаш ги прифаќаат малите бебиња и се грижат за нив.

Ова семејство снимило момент кога нивното куче првпат го запознало новороденото бебе. Она што уследило е едноставно прекрасно…

Погледнете и споделете со пријателите: