13.8 C
Скопје
30. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Обид за убиство ја потресе Македонија

Полициската станица Гостивар поднесе кривична пријава против Е.Х.(32) од Гостивар поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело -“убиство во обид“.

На 05-ти овој месец, околу 18,30 часот во Гостивар, на улица “Тоде Богданоски“, пријавениот при вербална расправија со Д.К.(32) од Гостивар, со нож и секира физички го нападнал, но бил спречен од случајни минувачи, при што на Д.К. му нанел телесни повреди во пределот на главата и левата рака.