12.8 C
Скопје
29. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Министер си заминува од функцијата – ќе биде пратеник во македонското собрание

Самка Ибраимовски го напушта министерското место во Владата, а денеска ќе потпише изјава дека прифаќа да биде пратеник во Собранието.
„Министерот без ресор Самка Ибраимоски задолжен за имплементација на националната стратегија за подобрување на состојбата на Ромите денеска ќе потпише изјава дека прифаќа да биде пратеник со што го напушта министерското место и ќе даде изјава пред Државната изборна комисија“, соопштија од неговиот кабинет.