7.8 C
Скопје
26. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Носталгија: Ќе се изненадите каде се уште се вее знамето на Југославија во светот

Иако поминаа повеќе од две децении како не е во официјална употреба, знамето на Југославија денес може да се сретне во разни делови од светот, на најнеобични места!

За сите оние на кои многу им значеше, следните фотографии ќе бидат вистински удар на носталгија…

Извор: Југословени.инфо