16.8 C
Скопје
22. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Индијка добила бебе на 70 години! Нејзината приказна е неверојатна…

комплетен.

Таа и нејзиниот девет години постар сопруг ја оствариле својата голема желба. Далјиндер две години се обидувала да се оствари во улогата мајка со вонтелесно оплодување.

Момчето на раѓање имало два килограми.

– Можам да се грижам за бебето, имам толку енергија. Мојот сопруг исто така е многу внимателен и ми помага колку што може, рекла мајката.

Двајцата речиси ја изгубиле надежта дека некогаш ќе добијат дете. Во брак се 46 години и порачале дека Бог конечно ги слушнал нивните молитви.

На вонтелесно оплодување се одлучиле откако на ТВ виделе реклама за тоа.

Спонзорирано: