7.8 C
Скопје
26. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Додека нуркал во море, му се приближила голема ајкула. Она што следело ќе ве остави без зборови…

Во Јупитер во Флорида, постои човек кој секој ден одвојува време за еден необичен пријател.

Имено, нуркачот Ренди Џордан секој ден оди исклучиво на едно место кое е дом на една посебна ајкула.

Овој пат Ренди одлучил да го сними својот несекојдневен и необичен „ритуал“…