16.8 C
Скопје
22. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

Жителите на Центар побрзо ќе добиваат документи од матичната евиденција

Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, и директорот на Управата за водење матични книги, Ѓоко Котевски, потпишаа меморандум за соработка, информираат од одделението за односи со јавност на Општината.

Со ова податоците и документите од матичната евиденција, жителите на општина Центар ќе ги добиваат од управата, што ќе значи побрзо и поефикасно постапување.

Ова, како што стои во соопштението, ќе биде од полза за жителите бидејќи ќе заштедат и време и пари и ќе се избегне метеж пред шалтерите.

Спонзорирано: