11.8 C
Скопје
18. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Затворска ќелија од половина милион долари: Ѕирнете во луксузната ќелија на познатиот нарко-бос! (видео)

Дека со пари може да се купи сè, доказ е и следниот пример кој го прикажува луксузниот живот на еден затвореник. Имено, овој бразилски нарко-бос служи казна во Парагвај поради трговија со дрога.

Додека останатите криминалци имаат многу лоши услови во затвор, Павао ужива во три соби исполнети со удобен мебел, кујна, купатило, плазма ТВ…

Неговата луксузна ќелија е само доказ колку е голема корупцијата во затворскиот систем во Парагвај, како и останатите земји во Јужна Америка.