10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
foto
БИЗНИСТОП ВЕСТИ

Во прекин железничкиот сообраќај поради штрајк на вработените

Железничкиот сообраќај е во целосен прекин поради протест на вработените во Македонски железници, кои бараат да им биде исплатен и вториот дел од платата за октомври.

Вчера наутро почна блокадата на товарниот железнички транспорт, а од полноќ не сообраќаат ниту патничките возови.