10.8 C
Скопје
28. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

ВИДЕО: Облекол специјално одело и дозволил жив да го проголта огромна анаконда, но потоа работите тргнале наопаку…

Неверојатно е како некои луѓе го ставаат животот на коцка и тоа поради науката…

 

Маж облечен во специјално одело осмислено како би го заштитило од смрт, одлучил да види како изгледа кога ќе го проголта најголемата и најмоќна змија на светот – анаконда.

На овој потег се одлучил човекот под името Паул Росолие, а целиот настан го снимила екипа на Дискавери.

Погледнете како завршило…