6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Вака изгледа пеколот на земјата: Од овој затвор никој не побегнал (Видео)

Затворот Црн делфин се наоѓа во Русија на границата со Сибир.

Затворениците тука се под 24-часовен надзор. Од моментот кога ќе се разбудат не им е дозволено да одмараат, седат на кревети, се до моментот додека не дојде време за спиење.

Во овој затвор затворениците воглавно се осудени на доживотна казна.

Какво е обезбедувањето во овој затвор погледнете во видеото во прилог…

Спонзорирано: