22.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Снимил дух на дете во напуштен дворец (Видео)

Екипата наречена „Soul Reapers“ влегла во огромен дворец и за време на снимањето наишла на дух на дете во ходникот.

Дворецот во близина на Манчестер е изграден во 17-ти век и е најголем приватен имот во Велика Британија, а токму тука е снимен духот.

Членот на истражувачкиот тим Марк Вернон тврди дека има способност да слуша и гледа духови, а со светот ја споделил шокантната снимка.

Спонзорирано: