10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото илустрација
МАКЕДОНИЈА

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Кочани-Штип

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Кочани-Штип

Во прекин е сообраќајот на магистралниот пат Кочани-Штип, кај село Облешево, поради случена сообраќајна незгода.

Сообраќајот е во прекин од 15:45 часот попладне, соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).

Засега нема дополнителни информации за повредени или пак материјална штета.