10.8 C
Скопје
28. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Подигнал дрон во воздух и почнал да снима чопор сибирски тигри: Добро обратете внимание што ќе следи на 0:16!

Наведени како загрозен вид во Кина, бројот на сибирски тигри значително опаднал во последниве неколку децении.

Дека сибирските тигри спаѓаат во редот на најголеми предатори на нашата планета и дека нивниот ловечки инстикт е навистина неверојатен, докажува и наредново видео кое е снимено во еден резерват во Кина.

Вработените во тој резерват користеле дрон како би ги надгледувале тигрите, но изгледа тоа им сметало на овие големи мачки.

Погледнете го видеото…