10.8 C
Скопје
26. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Парови, бидете внимателни: Кети (23) починала поради она што и го направил дечкото за време на секс!

Кети Видовсон (23) отишла во болница откако го повредила левиот зглоб за време на секс. Лекарите и препишале лекови против болки и ја испратиле дома. Следниот ден не можела да ја помести ракта која и поцрнела. Доживеала срцев удар и со возило на инта помош била упатена во болница, но починала во возилото.

Имено, Кети починала поради вирус кој го напаѓа човечкото месо. Болеста може да се предизвика со мала исекотина на нечија кожа, која брзо може да се разиве во смроносни бактерии.

Медицинскиот персонал во болницата започнал истражување за нејзината смрт, но не успеале да откријат за што се работи. Нејзиното ожалостено семејство чекало во болница, а таа зад себе оставила и бебе. Ема Бровн на судење истакнала дека се работи за лекарски пропуст, бидејќи лекарите не ја сфатиле сериозноста на ситуацијата кога првпат дошла во болница.

Дечкото на Кети, Дин (25), кој е кувар, рекол дека ја врзал девојката за време на секс ден пред смртта.

– Не се сеќавам што точно се случи. Не го правевме тоа порано. Ја изгубив најдобрата вереница, а нашето дете ја изгуби мајка си. Лекарите велат дека тоа било поради врзувањето. Јас сум во шок, не можам да си простам, рекол тој.

Нејзината мајка Триша е бесна поради пропустот на лекарите.

– Таа беше врзувана, но тие беа љубовен пар и нивна работа е што прават зад затворени врати. Следниот ден раката и изгледала ужасно. Дин ја фотографирал нејзината рака и веднаш повикале итна помош. На палецот има црна дамка и ние сметаме дека тоа е причината, истакнала таа.

Според лекарите, постојат повеќе работи кои можеле да предизвикаат смрт. Семејството сега размислува за правна постапка.