10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Ова видео сите го гледаат и се чудат: Нема да верувате што извел овој руски пилот (Видео)

Еден руски пилот му дал нова смисла на изразот „контрола на лет“.

На видео-снимката која ги освои руските социјални мрежи се гледа Су-30СМ како среде лет приоѓа до воен транспортен авион на само неколку метри.

Со овој потег пилотот ги покажа своите неверојатни летечки способности, а снимката настанала во Сирија.