6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Ова се вика мајстор зад воланот: Вака се вози „Бе-Ем-Ве“ по снег (Видео)

Дрифтањето подразбира специфичен стил на возење автомобил во кој задниот крај на возилото константно се лизга при возењето.

Дрифт може да се изведува на различни локации и по секакви временски услови, а момчето од следното видео покажува како тоа изгледа на зима, односно по снег.

Погледнете го овој мајстор зад воланот…

Спонзорирано: