16.8 C
Скопје
22. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Му платила оброк на непознат човек, а кога се вратила дома ја дочекало вистинско изненадување!

Додека нарачувала доручек во „drive in“ ресторан во Тенеси, Енџел Брукс одлучила да му плати оброк на лицето кое било зад неа во редот.

Откако почувствувала благодарност за се` што другите направиле за неа, Енџел му рекла на благајникот: „Наплатете ми го оброкот за човекот зад мене“, пишува Mad World News.

Случајно зад неа бил Коди Јатес, полицаец во градот во кој Енџел живее со семејството.

Допрен од великодушниот гест, полицаецот одлучил да открие која е жената која му платила доручек. Полицаецот дознал дека сопругот на Енџел, Џеф Брукс се бори со смртоносен рак на панкреасот, како и дека нивната ќерка Меаган има церебрална парализа. Полицаецот не можел да верува дека некој со толкав товар им помага на странци наместо да бара помош од други. Одлучил да се одолжи.

Јатес им раскажал на своите колеги што Енџел направила и покрај катастрофалните животни услови. Ги прашал дали сакаат да учествуваат во донација како би и помогнале. Во само еден час полицајците собрале 520 долари. Јатес дури отишол и во неколку цркви за да собере донации.

Семејството кое не очекувало ништо за возврат, било толку трогнато од гестот, што сите заплакале.

Спонзорирано: