Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Ја повикала другарката на секс со нејзиниот дечко, па снимила видео!

Лена и Емили цел живот се најдобри другарки, двете делат сè, гардероба, шминка, козметика…

Според нивната приказна досега делеле сè и сешто, но овој пат пат отишле чекор подалеку. Одлучиле да го поделат и дечкото.

Имено, Лена со дечкото Адам се гледа речиси три месеци, а сега одлучила да организира „тројка“ со Емили.

Повеќето гледачи негативно реагирале на однесувањето на овие девојки.

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Преку одржливо и органско производство на грозје и вино до зајакната позиција на македонската винска индустрија

Зајакнување на позициите на пазарите, градење препознатлив бренд со географска индикација и успешна трансформација кон органско производство се основите за успех на македонската винска индустрија. Ова се современите трендови во… Повеќе

Регионалниот фонд за предизвици додели 2,72 милиони за шест македонски проекти за унапредување на стручното образование

Шест најуспешни проекти од Северна Македонија се предложени за финансирање во вториот повик на Регионалниот фонд за предизвици (РЦФ), со што се издвојуваат приближно 2,27 милиони евра за инвестиции во… Повеќе