7.8 C
Скопје
26. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Хакери пуштиле порнич на билборд среде град!

Жителите на Малме биле шокирани кога на автобуска станица среде градот на билборд виделе сцени од порно филм.

Се работело за хакерска шега. Сцената која била пуштена на билборд траела околу десетина минути. Кај некои предизвикала шок, а кај некои насмевка.

„Засега на тоа гледаме како на шега, но сепак жалиме за тоа што се случи“, рекол претставник на сообраќајното претпријатие на градот Малме.