12.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Додека нуркал во море и ловел риба, овој нуркач не ни можел да замисли што ќе го погоди во глава (Видео)

Следното видео стана вирално за само неколку дена и тоа со добра причина!

Имено, еден нуркач кој нуркал во водите во близина на Јужна Африка, доживеал вистинска непријатност кога огромна ајкула „прелетала“ над него удирајќи го во глава!

Ова е една од најблиските средби со голема бела ајкула која некогаш сте ја виделе, а лицето да не е заштитено со кафез.

Погледнете го видеото…

https://youtu.be/OayT-nEn77w