10.8 C
Скопје
28. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Бик нападнал девојче во инвалидска количка, а потоа се случило чудо (Видео)

Снимката која настанала во Шпанија прикажува разбеснет бик кој се нафрлил на девојче во инвалидска количка.

Меѓутоа, никој не очекувал ваков развој на ситуацијата.

Бикот во таа прилика се нафрлил на доста луѓе, а снимката која кружи на интернет се нашла на мета на многу критики.

Имено, откако бикот удрил во девојчето во инвалидска количка, таа станала и почнала да бега без никакви проблеми.

Многумина заклучиле дека таа била во количка поради питачење, додека други се убедени дека се работи за некое чудо.