Ова е најјакиот еликсир за зимските денови – лечи анемија, импотенција, главоболка чир…

Овој рецепт ќе ви помогне кај многу здравствени тегоби! За подготовка ви се потребни: половина килограм квалитетен ливадски мед, половина

Read more

Синоптичарите најавуваат високи температури наредниве денови, а еве што ќе се случува од сабота

Под влијание на јужно струење во наредните денови температурите ќе бидат релативно високи. Утре по одделни котлини ќе има појава

Read more

Преубава Мимоза салата – вкус кој освојува (Видео рецепт)

Преубава салата од зеленчук, мајонез, јајца и кисели краставички. Филувана во провиден сад изгледа декоративно, а може да се подготви

Read more

Докажано најздрава на свет, а никој не ја јаде: Оваа намирница лечи сè, од срце до слаба коса

Поточарката е често заборавена билка за која експертите веруваат дека е најздрава во светот. Станува збор за зеленчук кој содржи

Read more