Browsing Category

Showbiz

Влатко планирал големо враќање на сцената – Елена Ристеска шокирана по смртта на Влатко: Вчера…

Откако денеска се простија многу естрадни колеги од прерано починатиот Влатко Илиевски, со свој статус се емотивно се збогува и Елена Ристеска, во продолжение ви го пренесуваме во целост. -Слушам и неможам да верувам, читам и шокирана…

Влатко Илиевски вчера од Роберт Билбилов побарал ново “песниште” – оваа порака ќе…

Да му напише песниште за дует со Елена Ристеска. Ова е последното барање до Роберт Билбилов на прерано заминатиот пејач Влатко Илиевски. На социјалните мрежи Билбилов кој важеше за добар пријател, колега и соработник со Влатче ја открива…

По пауза од 10 години, концерт на Владо Јаневски во Охрид

Владо Јаневски после пауза од скоро 10 години, ќе одржи концерт во Охрид, во Античкиот театар, на 2 август. Вечерта на Илинден со почеток од 22 часот, публиката ќе може да ги слушне апсолутно сите хитови на Владо Јаневски, кој оваа…

Витаминка и Владо Јаневски го промовираа спотот за песната Главен град на тагата

Најновата песна на нашата музичка легенда Владо Јаневски, „Главен град на тагата“, доби и видео запис кој претставува уште еден резултат на соработката меѓу Витаминка и Јаневски. Спотот претставува и заеднички настап што ќе помогне за…

фото: Синот на познатиот актер тешко болен

Шеснаесетгодишниот Џек Деп, син на холивудскиот глумец Џони Деп и на глумицата Ванеса Паради е тешко болен. Поради лошите вести неговите родители ги откажаа работните обврски. Ванеса Паради, поранешната невенчана сопруга на Џони Деп, ја…

Северина одржа концерт и ги сите ги фрли во транс со своето издание (Видео)

Северина одржа концерт во Загреб, а на отварањето на еден центар Севе ги забавуваше гостите, воодушевувајќи ги уште еднаш со својот сјаен изглед. Северина овој пат својата завидна линија ја покажала во секси црвена комбинација.…

Започнал да пее, а веќе во првата секунда сите членови на жирито станале на нозе!

Чарли Луск застанал на бина на емисијата “The Voice: Holland”, подготвувајќи се да изведе позната нумера. Веќе во првата секунда, сите членови на жирито го стиснале копчето, за да го видат овој пејач. Погледнете……

Кога почнала да пее членовите на жирито не можеле да ги задржат солзите

The Voice Kids е емисија во која децата ги покажуваат своите способности во пеење. Соломиа има 13 години и одлучила на сите да им го покаже својот неверојатен талент. Избрала многу тешка песна „Time To Say Goodbye“, но ја отпеала…

Преживеала пад на авион во кој животот го загубиле 107 луѓе, а потоа нашла утеха во музиката и ја…

Кечи имала само 16 години кога преживеала страшна авионска несреќа во која животот го загубиле 107 луѓе. Падот на авионот го преживеале таа и уште едно лице. Врзана за болничкиот кревет, во музиката пронашла утеха. Иако од секогаш сакала…

Фото: Ќе ве наежи – ќерката на Синан објави фотографија со татко и на смрттна постела

Откако денеска почина Синан Сакиќч многу естрадни колеги од целиот Балкан се простуваат од пејачот, а освен нив на социјалните мрежи и неговата ќерка објави трогателна порака. Имено неговата ќерка Џуклица објави фотографија од ракана на…

Тага до небо: Згасна животот на познатата музичка ѕвезда од Србија

Популарниот пејач Синан Сакиќ ја загуби битката со болеста која ја водеше подолг период. Како што пишуваат српските медиуми пејачот почина на денот кога требало да му го соопштат датумот за трансплантација на црниот дроб. Лекарите 24…

Згасна животот на познатиот актер: Плачат сите, помладите колеги учеа од него

Предраг Бајчетиќ, познатиот српски актер, професор по глума и режисер, заминал од овој свет синоќа на 85. годишна возраст во Белград. - Со ангелите патувајте драг професоре, фала на се... е пораката од Слобода Мичаловиќ. Сите актери и…

Никој не се осмелил да ја изведе оваа песна. Жирито ќе го памти овој настап цел живот

Викторија Хованисјан има само 13 години, но тоа не ја спречило храбро да зачекори на сцената на емисијата „Гласот на Русија“, каде одлучила да запее. Избрала многу тешка нумера, која многумина професионалци ја окарактеризираа како…

„Штом не нема нас“ одлично котира на Youtube топ листата

Новата песна „Штом не нема нас“ на Мустафа Мусти Изеировски се најде на високата 15 позиција во селекцијата „Најдоброто овој викенд од Македонија“ на Youtube со вкупно 40 видеа. Селекцијата видео сервисот на Гугл ја прави секоја недела,…

Кралското семејство ги објави официјалните фотографии од принцот Хари и Меган

Кралското семејство ги објави официјалните фотографии од принцот Хари и Маган Маркл по нивната свадба што се одржа во саботата, 19 мај. На една од фотографиите освен младата двојка се и останатите членови на семејствата, што претставува…

(Видео) Нетанјаху заигра со победничката на Евровизија

Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху, не издржа да не заигра со победничката на Евровозија, Нета Барзилаи. На пречекот на победничката во земјата, таа го заигра познатиот chicken dance, а Нетанјаху ѝ се придружи.…

Нов спот на Здраво Чолиќ – „TEBE ČUVAM ZA KRAJ”

Новиот спот за песната „TEBE ČUVAM ZA KRAJ ” на Здравко Чолиќ, која веќе е радиски хит во регионот, можете да го погледнете на YouTube каналот на Здравко Чолиќ. Спотот е сниман во Лисабон, еден од најубавите поморски градови во Европа.…