Browsing Category

Showbiz

Задник вреден 100 илјади лајкови: Една од најубавите жени на светот со жешка фотографија ги полуди…

Познатата манекенка Бар Рафаели ги распамети сите нејзини следбеници на Инстаграм со провокативна фотографија. Оваа фотографија за кратко време собра скоро 100 илјади лајкови, но и огромен број на коментари. Miserable A…

Познатиот музичар доживеа срцев удар – итно е префрлен во болница

Микис Теодоракис, еден од најпознатите грчки композитори, автор на музиката за култниот филм „Гркот Зорба” беше хоспитализиран по срцев удар, но не е во животна опасност, соопшти грчката новинска агенција АНА. Теодоракис (93) „во петокот…

Влошена здравствената состојба на Аца Лукас, откажан неговиот настап во Охрид

Иако многубројните фанови од Македонија и од Балканот кои во моментов се во Охрид со нетрпение го очекуваа настапот на Аца Лукас во Охрид, за жал стигна известување дека истиот е откажан. Причината за ваква одлука е загрижувачка, влошена…

Фаталниот ден кога загина Пол Вокер: ’Доби порака и истрча’

За неколку дена ќе биде објавен документарен филм за животот на покојниот актер Пол Вокер. Во филомот „I Am Paul Walker“ зборуваат неговите најблиски соработници, пријатели, а посебно емотивен разговор авторот објавил со неговата мајка…

Почнал да пее, а веќе во првата секунда сите членови на жирито станале на нозе (Видео)

Чарли Луск застанал на бина на емисијата “The Voice: Holland”, подготвувајќи се да изведе позната нумера. Веќе во првата секунда, сите членови на жирито го стиснале копчето, за да го видат овој пејач.

На испраќањето на Оливер во вистински момент галеб слета на камбана на црквата Св. Дује (Видео)

За време на емотивното испраќање на Оливер Драгојевиќ во Сплит, некој во телевизискиот пренос забележал момент во кој галеб слетал на камбаната на црквата Св. Дује во последните моменти на испраќањето во Сплит. „И неговиот галеб слета за…

Одржана комеморација во чест на Оливер Драгојевиќ, колегите низ солзи ја пееја „Вјеруј у љубав”

Во Хрватското народно казалиште во Сплит денеска се одржа комеморација во чест на Оливер Драгојевиќ, на која присуствуваа голем број членови на семејството, пријатели и државни функционери. Во преполната сала одѕвонуваше аплауз, но и песна.…

Оливер Драгојевиќ ќе биде погребан в среда во Вела Лука

Последното испраќање на хрватскиот музичар и текстописец Оливер Драгојевиќ ќе биде в вторник од сплитска Рива, а ден подоцна и погребот во неговата родна Вела Лука на Корчула, пренесува Хина. Градот Сплит ја презеде организацијата околу…

„Вакво ѓубре живее покрај нас“ – Никола Којо жестоко реагира на пораките по смртта на Оливер…

Пејачот Оливер Драгојевиќ почина денеска после долга и тешка борба со боолеста, на 71-гдишна возраст, а зад себе остави неутешно семејство и колеги. Јавните личности продолжуваат со тажните зборови за збогум од овој хрватски музички…

Тага до небо: Почина популарниот Оливер Драгојевиќ

Музичката легенда Оливер Драгојевиќ почина во Сплит во 71 година од животот. Тажната вест за смртта на музичката легенда ја соопшти неговото семејство. Драгојевиќ зад себе остави бројни музички записи и имаше милиони обожаватели на…

Во Охрид на неверојатна локација, нè очекува перформанс и спектакл на летото

Сезоната на добра забава започна одамна, а во текот на месец август, истата ја збогатува перформанс и музичко искуство раководено од диригентска палка, а дополнето со електронски и звук од плоча и на локација во срцето на градот на УНЕСКО –…

Откриена првата демо-снимка на Дејвид Боуви – во кошница за леб

Пред да стане Аладин Сејн или Зиги Стардаст, слабото 16-годишно момче со амбиции да биде саксофонист, се согласи да го пее главниот вокал на демо-снимките направени во мало студио во јужен Лондон. Оваа неодамна пронајдена снимка е…

Хурем ужива во Дубровник: Еве како навиваше за Хрватска (Видео)

Мерием Узерли, ѕвездата на турската серија „Сулејман Вечиченствениот“, неодамна пристигнала во Дубровник, а колку и годи престојот во градот на Јадранот им покажала на фановите кои ја следат на социјалните мрежи. Турската актерка со…

После осум години пауза, Стефан се враќа на македонската музичка сцена

После пауза од осум години, пејачот Стефан Величковски и се враќа на македонската музичка сцена со прва кавер-верзија на песната „Нисам те због лепоте волео“ од Жељко Јоксимовиќ, а со неа ја најавува и својата нова студиска песна која…

Со „Очи пуне суза“ музичката група „Инструментал Бенд“ го освојува Балканот

Македонската музичка група „Инструментал Бенд“ ја пушти во етер својата најнова песна насловена како „Очи пуне суза“ заедно со видеозапис на популарниот Јутјуб канал Вејв Мјузик Тв. Зад песната „Очи пуне суза“ како автор на музиката,…

„Во очите му видов страв и разочарување“ – Ребека за Влатко Илиевски

По веста за прераното заминување од овој свет на пејачот Влатко Илиевски јавните личности не престануваат да споделуваат емотивни фотографии и пораки за збогум. Пејачката Ребека на својот Фејсбук профил го раскажа моментот кога за…

ФОТО: Илиевски пред пет дена имал голем повод за славење

Прерано заминатаа ѕвезда Влатко Илиевски, имал голема причина за славење пред само пет дена. Илиевски на македонската јавност и беше познат по многубројните хитови, а ќе биде запаметен и по претставувањето на Македонија на Евровизија во…

Навивачка фотографија на руските манекенки го „запали“ Инстаграм

Познатите Русинки се подготвуваат за вечерашниот натпревар меѓу Хрватска и Русија во рамки на четвртфиналето на Светското првенство кое се одржува во Русија. Манекенките и ангелите на Викторија, Ирина Шаек, Наталија Водианова и Наташа…