Browsing Category

Мозаик

Возачите огорчени: На домашните адреси им стигнале високи казни

Сообраќајните казни се фрустрирачки, особено кога ќе дојдат изненадно и со закаснување од неколку години. Токму тоа им се случило на бројни возачи од Австрија кои летувале во Хрватска. Австриските возачи во своите поштенски сандачиња…

Овој човек одлучил да го поправи прозорот на својот автомобил. Кога видел што се крие во вратата,…

Секој од нас сонува еден ден да добие на лотарија или на некој начин сосема изненадно да се збогати. Многу пати сме слушнале приказни за тоа како некој случајно ископал некоја драгоценост во својот двор. Сме слушнале и за луѓе кои…

Толку ќе се збогатат, што нема да знаат што со парите – дали сте еден од овие хороскопски…

Девица: среќен ден: среда, среќни броеви: 5, 14, 23, 32, 41, 50, среќни бои: бела, жолта, сива, портокалова Девицата е највреден и најразионален знак. Родените под овој знак се перфекционисти и знаат да делуваат разумно, па се барани за…

Кога љубовта ќе исчезне: Работи кои жена ги прави кога веќе ништо не чувствува кон вас

Ова се некои работи кои жените ги прават кога веќе не им се допаѓате… Не комуницирате како порано: Претходно нормално сте комуницирале, а сега не покренува никаква тема и покажува како да не сака да се оптеретува со тоа. Изговори: …

Келнерка добила 400 долари бакшиш, а кога отишла да се заблагодари ја дочекало големо изненадување

Кајла Чандара е келнерка во два ресторани на Хаваи. Била во лоша финансиска ситуација и поради тоа го напуштила школувањето како би заработувала. Тогаш еден ден се случило нешто што ја оставило без текст.…

Направете го ова и зголемете ги шансите за прилив на пари во вашата куќа

Ако мачите мака со парите, се прашувате кога и вам ќе ви тргне во живтот, пробајте со овие трикови. Многумина тврдат дека функционира. Фенг шуи е древна кинеска вештина. Таа верува дека некои аспекти од животот можете да ги унапредите…

Предупредување: Ако видите паричка вака заглавена на бравата од вашиот автомобил, реагирајте…

Еве нешто на кое секако треба да обратите внимание. Монета заглавена во бравата на вашиот автомобил. Верувале или не, овој сосема едноставен трик на крадците им овозможува да го украдат вашиот автомобил. Звучи неверојатно што покрај…

Акробат од само 10 месеци: Ова бебе е главна атракција на плажа

За многумина возрасни тешко е балансирањето на нестабилно тло. Меѓутоа, за ова бебе тоа не е никаков проблем. Таа има само 10 месеци, знае да оди, а освен тоа, знае совршено да се балансира стоејќи на дланките на нејзиниот татко. Еве…

Сакала адреналинско возење во луна парк, но набрзо сфатила дека опасно згрешила

Кој не сака луда забава во луна парк? Дури и возрасните често бараат доза адреналин. Меѓутоа, девојката која се впуштила во возење, само што седнала на столче, како да станала свесна што ја чека, а според нејзините гримаси и реакција,…

Апсолутно хипнотизирачки: Оваа јапонска изведба на синхронизирано одење ќе ве воодушеви

Кога размислувате за одење, тоа за вас претставува една нормална, секојдневна активност. Но, кога ќе ја погледнете оваа снимка на јапонски студенти, мислењето ќе ви се промени. Всушност, Јапонците дури и се натпреваруваат во одење…

Се возела во автобус кога почувствувала нешто на раката, кога подобро погледнала останала во шок…

Замислете ситуација: седите во автобус и се возите низ град, а одеднаш чувствувате чешање на раката и забележувате дека по вашите раце се движат ситни бубачки. Токму тоа и се случило на Кристал Лопез од Филаделфија, која возејќи се на…

Се обидел со камионет да преврти голем школски автобус – еве како завршило (Видео)

Произведувачите на автомобили кои продаваат големи и моќни камионети би можеле оваа видео снимка да ја искористат како промотивен материјал за нивните возила. Еден човек се обидел со својот стар Ford F-150 FX4 да „подигне“ превртен…

Билдер се правел важен во теретана, а потоа му пришол слаб тип и со еден потег го оставил без текст

Во теретаните секогаш има поединци кои сакаат да ги покажат своите мускули, односно колку се „силни“. Во ова видео, мажот во црна маица одлучил малку да се пофали со своите бицепси. Земал големи тегови, и почнал да ги крева додека…

Овие 5 знаци ќе ви покажат дали сте во вистинска врска

Секоја врска е посебна на свој начин. Некои се вистински, а некои не. Дури и во врските каде е очигледно и за самите партнери дека не се еден за друг, врските сепак опстојуваат, што не е добар знак. Ако имате било какви дилеми за…

Мигрант два пати во пет месеци добил на грепки и станал милионер

Млад Африканец кој пред две години се доселил во Канада неодамна станал мултимилионер откако два пати во пет месеци на грепки освоил дури 3,5 милиони евра. „Би сакал да го подобрам англискиот и да научам некој корисен занает, како…

Народни верувања: Ставете чаша со овие состојки во било кој дел од куќата и решете се од негативната…

Освежете го својот дом и решете се од негативната енергија со овој едноставен трик со природни состојки. Ставете малку сол, оцет и малку вода во чаша, потоа ставте ја чашата во дел од куќата каде што поминувате најмногу време.…

Новинар глумел дека ќе однесе ураганот (Видео)

Додека ураганот Флоренс и натаму беснее во Северна Каролина, на терен излегуваат храбри репортери со цел да им покажат на луѓето колку е сериозна ситуацијата. Еден од нив бил и новинарот Мајк Сеидел кој за време на пренос во живо се…

Видео: Од надвор изгледа како 300 години стара куќа, но внатрешноста е прекрасна

Оваа куќа во англискиот град Корнвал е изградена далечната 1688 година. Новите сопственици го задржале традиционалниот надворешен изглед, но внатрешноста е целосна спротивност. Оваа куќа е доказ дека за книгата не треба да судите по…

Германците зачудени: Зошто Балканците толку сакаат тренерки? (Видео)

Германската телевизија NDR со седиште во Хамбург снимила видеоприлог за љубовта на Балканците кон носењето тренерки. Иако Балканците сакаат тренерки бидејќи во нив се чувствуваат удобно, на Германците им било чудно што тренерки носат во…

Забележал дека птиците се однесуваат чудно, но кога ова излегло од водата за малку ќе се онесвестел…

Забележал дека птиците се однесуваат чудно, но кога ОВА излегло од вода… Еден рибар доживеал изненадување на животот кога покрај неговиот чамец излегле неколку китови. https://youtu.be/4j27xy5qYBg