Некаде пекол, некаде невреме: Еве каде е најкритично

Метеоролозите за денеска најавија претежно сончево и топло со поизразена облачност во западните и јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Tемпературата ќе се движи од 29 до 36 степени.

Во Скопје и околината сончево и топло со мала локална облачност и слаб североисточен ветер. Температурата од 18 до 34 степени.

Според информациите на Accu Weather попладнево имаше лошо време во Дебар и Охрид.