Сите зборуваат за изразот на лицето на Меланија по средбата со Путин (Видео)

Американскиот претседател Доналд Трамп се сретна со рускиот претседател Владимир Путин на самит во финскиот град Хелсинки, и покрај обвинувањата против Русија поради вмешаноста во американските избори.

Со Трамп била и сопругата Меланија, а твитерџиите со остро око го забележале нејзиниот „ужаснат поглед“ откако се ракувала со Путин.

Тешко е да се дознае што мислела во тој момент, но на Твитер се развиле неколку теории.

„Изгледа дека видела зло во неговите очи“, е само еден од коментарите.