Невремето допрва ќе ја покаже силата – кога ќе биде најкритично?

Од утре следува период на стабилно време, до петок ветровито со засилен северен ветер и со пониски дневни температури.

За време на викендот ќе биде сончево и значително потопло.

Од недела кон крајот на денот и во наредните денови повторно ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

извор УХМР