Гостиварец нападнал извршителка на должност

Жител на Гостивар нападнал извршителка која постапувала во предмети против неговиот син.

Според информациите на МВР, во петокот В.Ј. (54) од Скопје пријавила дека истиот ден во 12:30 часот во Гостивар, на влезната врата од домот на Е.Ќ., тој ѝ се заканувал и ја навредувал, а се обидел и физички да ја нападне во моментот кога пријавителката како извршител постапувала по девет предмети за извршување кон лицето В.Ќ., кој му е син на напаѓачот.

Е.Ќ. бил приведен во Полициската станица Гостивар, а полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.