Тажна вест го потресе светот: Младиот актер пронајден мртов

Младиот светски познат актер Џејсон Одел е пронајден мртов во својот стан на 21. годишна возраст.

Медиумите во Лос Анџелес потврдија дека младиот актер познат пои серијата “The Goldbergs”, бил пронајден мртов во својот дом, а засега не се знае причината за смртта.

Роден е на 2. јули 1997 година а во шоу бизнисот влегол на само 12 години.