Апсење во Македонија – полицијата го уаспи М.Ш.

На 26.05.2018 година во 09.50 часот на Граничен премин Табановце, при пасошка контрола, било констатирано дека лицети М.Ш. (27) од с.Голема Речица, тетовско, се наоѓа на Стоп-листата за издржување казна затвор во траење од две години и еден месец за сторено кривично дело по член 156 став 3 од Законот за игри на среќа и забавни игри. Т

ој бил лишен од слобода и во 13.05 часот бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Во тренд…