Температурите растат, а еве што прогнозираат синоптичарите за деновите што следат

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели особено на север и на запад ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи.

Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 7. Дневната температура ќе се движи од 22 до 32 степени.

Во следните денови ќе преовладува претежно стабилно и топло време, во попладневните часови ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови.

Температурите нема многу да се менуваат, а ветерот ќе е претежно северен.

Во тренд…