Жена се повредила качувајќи се во автобус

Шеесет и тригодишна жена од Скопје се здобила со тешки повреди качувајќи се во автобус на ЈСП што тргнувал.

Инцидентот се случил на автобуската станица на улицата Ѓорче Петров. Жената веднаш била пренесена во комплекс клиники „Мајка Тереза“ Скопје каде ѝ била укажана лекарска помош и ѝ биле констатирани тешки телесни повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Во тренд…