Очекувајте невреме, еве од кога

Утре ќе биде променливо облачно, попладне нестабилно на места со пороен дожд и грмежи, особено во централните и источните делови на земјава.

Ќе дува умерен југоистоен ветер. Дневната температура ќе се движи од 16 до 27 степени.

Во текот на следната недела во попладневните часови повторно на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Помалку услови за нестабилност има во вторник.

 

Во тренд…